wtorek, 25 stycznia 2011

"Piotrek ma autyzm"

Im dłużej przebywam z Piotrem tym bardziej mnie fascynuje. Dla mnie jego świat jest pełen sekretów i zagadek. Zaczynam na swój sposób interpretować niektóre jego zachowania, ruchy czy niewymowne słowa. Z pewnością jestem daleki od zrozumienia tego co czuje i jak widzi świat, ale samo obcowanie z tak absorbującą Tajemnicą mnie mentalnie uwypukla. Jest to do głębi intrygujące.


czwartek, 20 stycznia 2011

środa, 19 stycznia 2011

poniedziałek, 17 stycznia 2011

"Piotrek ma autyzm"

Autyzm jest zaburzeniem rozwojowym, które najczęściej ujawnia się w ciągu pierwszych trzech lat życia jako rezultat zaburzenia neurologicznego, które oddziałuje na funkcje pracy mózgu. Autyzm ma wpływ na rozwój mózgu w sferach rozumowania, kontaktów socjalnych i porozumiewania się. Dzieci i dorośli z autyzmem najczęściej mają kłopoty z komunikacją w grupie i wspólnych czynnościach. Zaburzenia utrudniają im porozumienie z innymi i stosunek do świata zewnętrznego. Wielu pracowników służby zdrowia, świata nauki, nadal nie rozumie jak autyzm oddziałuje na osoby chore i jaki jest najlepszy sposób pracy z osobami cierpiącymi na autyzm.

- tłumaczenie definicji autyzmu wg ASA (internet)

Piotrka poznałem przez moją dobrą koleżankę i od razu mnie zainspirował do zrobienia reportażu. Fotografuję jego życie po kilka godzin w tygodniu i z mojej perspektywy jest ono cudownie fascynujące.zaległe fotografie ekspresoweśroda, 12 stycznia 2011

piątek, 7 stycznia 2011

wtorek, 4 stycznia 2011

psix+mju

Przerwa świąteczna zaowocowała takim oto zestawem zdjęć.

"Nie lubię pożegnań"


C.D.N.